Artyści Teatru GO proponują m.in.:
- warsztaty pracowni malarstwa i rysunku dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
- warsztaty Studio Filmowe i Teatralne w grupach studyjnych dla dzieci i młodzieży oraz dla grup zorganizowanych/szkolnych;
- warsztaty Nauka i Sztuka – wizytę w laboratorium eksperymentalnym Focus i Silników Plazmowych Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy, spotkanie z naukowcami Instytutu, a potem w sali studyjnej Teatru GO wspólną realizację zainspirowanego spotkaniem z nauką mini-spektaklu lub filmu pod kierunkiem profesjonalnych artystów;
- warsztaty teatralno-filmowe dla dzieci od lat 5 jako oryginalną interaktywną lekcję o teatrze i filmie – w ich trakcie artyści związani z Teatrem GO wspólnie z widzami tworzą miniprzedstawienia lub filmy, rozwijając wyobraźnię i ucząc świadomego odbioru sztuki.
Studio Filmowe i Teatralne to zajęcia warsztatowe, podczas których w kameralnych grupach twórczych dzieci, młodzież i dorośli pod kierunkiem profesjonalnych artystów tworzą własne projekty filmowe i sceniczne. Praca z kamerą, aktor, kostium, miniatury sceniczne, animacja i scenografia. Twórcze, kreatywne spędzanie czasu, poznawanie kulis planu filmowego i sceny.
Można dołączać do grupy na każdym etapie. Zadzwoń lub wyślij do nas e-mail. Zapraszamy. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.
Zajęcia plastyczne dla dzieci oraz pracownia malarstwa dla młodzieży i dorosłych pod kierunkiem artysty plastyka Barbary Gołaszewskiej. Szczegóły i zapisy telefonicznie pod numerem telefonu 603 675 102 albo e-mailem: teatrgo@onet.pl.
Nauka i sztuka – warsztaty dla licealistów o energii termojądrowej, finansowane ze środków publicznych w ramach działalności Krajowego Punktu Kontaktowego Euratom – IFPiLM i mają na celu popularyzowanie i rozpowszechnianie wiedzy o energii termojądrowej. „Stany Skupienia” to unikalna możliwość wprowadzenia młodzieży w zagadnienia związane z fuzją termojądrową, badaniami plazmy, szeroko pojętą atomistyką i wyjaśnienia, dlaczego badania nad syntezą termojądrową dają nadzieję na bezpieczne źródło energii w przyszłości. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzą się także o wkładzie Polski w rozwój badań nad energią termojądrową i spróbują przenieść zdobytą wiedzę naukową na scenę teatralną.
Proponowana formuła spotkania może zainspirować młodych ludzi do kształcenia się w kierunkach ścisłych oraz rozbudzić w nich wrażliwość na naukę i sztukę.
W programie (czas całości ponad 2 godziny):
- wykład o energii termojądrowej i działalności IFPiLM, a po wykładzie dyskusja z naukowcem,
- zwiedzanie hali głównej IFPiLM, w której na własne oczy można zobaczyć największy w Europie generator plazmowy PF-1000 oraz Laboratorium Plazmowych Silników Satelitarnych,
- warsztaty artystyczne z elementami retoryki, interpretacji, aktorstwa i reżyserii, relacje nauki ze sztuką.
W warsztatach może uczestniczyć do 40 osób (jednorazowo). Odbywają się one w siedzibie Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy, ul. Hery 23 w Warszawie. Terminy można ustalać telefonicznie 22 638 10 05 wew. 70 lub 609 466 466 lub e-mailem, anna.bielska@ifpilm.pl
Więcej informacji o warsztatach znajdą Państwo na stronach kpk.ifpilm.pl w zakładce „Fuzja w szkole”.